Zdjęcia

zdjecia

Miasto i gmina Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość turystyczna położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Według obecnego podziału administracyjnego należy do województwa zachodniopomorskiego i powiatu kołobrzeskiego. Miasto Ustronie Morskie jest siedzibą gminy wiejskiej. Według danych sprzed kilku lat miejscowość ta ma 2081, a cała gmina blisko 3600 mieszkańców. Powierzchnia gminy to około 57 km2. Pomimo tego, iż jest to mała miejscowość, to zyskała bardzo dużą popularność wśród turystów przybywających nad Morze Bałtyckie. Przyczyną tego jest doskonałe położenie geograficzne oraz bogata baza noclegowa. Sam rejon w czasie wakacji jest również bogaty w ofertę różnych imprez i atrakcji dla turystów.

Historycznie rejon ten nie odróżnia się od tego typu miejscowości. Do XIX wieku była to głównie wieś rybacka, dopiero do tego okresu zaczął kształtować się wypoczynkowy charakter Ustronia Morskiego. Za czasów, gdy wieś należała do Niemiec, był to jeden z najpopularniejszych kompleksów wczasowych. Mało kto wie, że w gminie Ustronie Morskie znajduje się najstarszy dąb w Polsce Bolesław, który ma 800 lat (i 30 metrów wysokości), a niedaleko niego niecałe 200 lat młodszy Warcisław.

Wczasy w Ustroniu Morskim

Wieś Ustronie Morskie to doskonałe miejsce na spędzenie wczasów nad Morzem Bałtyckim. Świetnie przygotowane plaże pozwalają na przyjemny i bezpieczny wypoczynek. Z kolei rozbudowana baza noclegowa daje gwarancję znalezienia noclegi o dobrym standardzie w atrakcyjnej cenie w różnych terminach wakacji. Wczasy w Ustroniu Morskim to nie tylko wypoczynek na plaży, ale także mnóstwo imprez, restauracji, klubów i innych atrakcji - więcej informacji o atrakcjach turystycznych znajdziecie w dziale atrakcje.

Organizując wczasy w Ustroniu należy zadbać również o odpowiedni dojazd. Bardzo popularną formą są autobusy, dojeżdżające praktycznie z całej Polski. Ustronie Morskie posiada także dworze kolejowy - kursuje tam pociąg na linii Koszalin <> Kołobrzeg. Jeżeli chodzi o dojazd samochodem to możliwy jest drogą krajową numer 11 ze wschodu od strony Koszalina, z Kołobrzegu od strony zachodniej.

Będą w Ustroniu Morskim warto także odwiedzić pobliskie miejscowości, m.in. Sianożęty, Rusowo czy Kołobrzeg.

Pogoda

Wybierasz się na wczasy do Ustronia Morskiego? Koniecznie powinieneś znać prognozę pogody na najbliższe dni. Podczas wypoczynku nad nadmorskich plażach, pogoda odgrywa największą rolę. Z pewnością każdy z nas liczy na dużo słońca, wysoką temperaturę i brak opadów - to idealne warunki na wczasy nad morzem. Niestety czasem zdarza się, że słońca nad Bałtykiem brakuje, a zamiast tego jest deszcz i porywisty wiatr. Na tej stronie można dowiedzieć się, jakie są obecne warunki pogodowe w Ustroniu Morskim. Poniższa prognoza przedstawia stan zachmurzenia, temperaturę, wilgotność oraz kierunek i prędkość wiatru. Przy prognozie na najbliższe cztery dni zostały podane temperatury powietrza w dzień i w nocy (prostokąt zaczerniony). Aby uzyskać informacje na temat zachmurzenia w najbliższych dniach - najedź myszką na ikonę słońca lub chmur przy danym dniu. Prognoza pogody jest na bieżąco aktualizowana i dołożono wszelkich starań, aby dane w niej pokazywane odzwierciedlały stan rzeczywisty. Oczywiście należy liczyć się z tym, że pogoda może w każdej chwili ulec zmianie, także w stosunku do podawanej poniżej prognozy.

Prognozę pogody dla Ustronia Morskiego można znaleźć także na innych witrynach, wpisując w wyszukiwarkę takie frazy jak pogoda Ustronie Morskie, pogoda w Ustroniu Morskim lub pogoda długoterminowa.

 

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to typowo wakacyjna miejscowość, gdzie przyjeżdżający turyści nastawieni są głównie na plażowanie. Niemniej jednak istnieją atrakcje poza wypoczynkiem na piaszczystej plaży - warto dowiedzieć się, gdzie możemy spędzać czas, będą na wakacjach w Ustroniu Morskim. Poniżej lista najpopularniejszych atrakcji.

1. Wesołe Miasteczko - znajduje się w nim kilkadziesiąt atrakcji, głównie dla dzieci, ale i także całych rodzin. Usytuowane jest pomiędzy ul. Chrobrego, a Kolejową.

2. Dziki Zachód - miasteczko z licznymi atrakcjami. Strzelnica kowbojska, mechaniczne rodeo czy kowbojska karuzela - to tylko kilka z wielu przygód, jakie czekają na turystów. Na terenie Dzikiego Zachodu znajduje się także baza gastronomiczna. Dodatkowym atutem są liczne pokazy, oddające prawdziwe życie na Dzikim Zachodzie.

3. Mini ZOO - udomowione zwierzęta hodowlane, głównie konie, ale można tu spotkać także wielbłądy, strusie, lamy. Mini ZOO znajduje się na terenie Dzikiego Zachodu.

4. Kompleks basenów HELIOS - basen przyda się w szczególności w chłodne i deszczowe dni. Do dyspozycji jest m.in. basen kryty, basen otwarty, aquapark, kort tenisowy i boiska. Kompleks basenowy zlokalizowany jest przy ulicy Polnej.

5. Dąb "Bolesław" i "Warcisław" - na terenie gminy Ustronie Morskie znajdują się jedne z najstarszych drzew w Polsce. Ich wielkość robi prawdziwe wrażenie.

6. Elektrownia wiatrowa.

7. Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie - jeden z najstarszych kościołów na Pomorzu. Charakteryzuje się swoistą architekturą oraz ma bardzo ciekawą historię.

8. Poradzieckie lotnisko wojskowe.

9. Kino Pegaz - znajduje się na ul. Nadbrzeżnej. Aktualny repertuar można znaleźć poprzez serwis google.pl wpisując po prostu kino Ustronie Morskie.

10. Atrakcje komercyjne - na terenie Ustronia Morskiego powstało wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych. Będąc na wczasach można skorzystać m.in. ze skoków spadochronowych, gry w mini golfa, strzelnicy, paintballa, boisk sportowych, kortów tenisowych, etc.

Największym walorem turystycznym Ustronia Morskiego jest jego położenie oraz bogata przyroda. Warto poświęcić czas na długie spacery czy rowerowe wycieczki. Krajobraz składa się głównie z lekkich pagórków i gęstych lasów. Często możemy spotkać malownicze widoki, w szczególności podczas zachodu słońca w pobliżu linii brzegowej. W okresie wakacyjnym dużo miejscowości nadmorskich organizuje liczne imprezy i koncerty. Zapraszane są często znane zespoły czy kabarety, organizowane są różne festiwale. Aktualny program imprez znajduje się na oficjalnej stronie miasta.

Samo Ustronie Morskie nie obfituje w "nadmiar" zabytków i jeśli ktoś planuje wczasy tylko w tej miejscowości, musi być nastawiony głównie na plażowanie. Oczywiście warto zobaczyć wyżej wymienione atrakcje. Interesującą propozycją jest także wyjazd do pobliskiego Kołobrzegu czy Koszalina, gdzie spotkamy znacznie więcej atrakcji czy zabytków. Zapraszamy do odwiedzenia działu powiat kołobrzeski oraz Morze Bałtyckie, gdzie znajduje się więcej informacji o nadmorskich atrakcjach, nie tylko w obrębie Ustronia Morskiego.

Kamera

Kamera internetowa w Ustroniu Morskim

W Ustroniu Morski na plaży przy ulicy Nadbrzeżnej znajduje się kamera internetowa, która dostarcza aktualny obraz (przekazywany online). Przedstawia ona widok na kąpielisko Biała Flaga. Dzięki tej kamerce online, możemy dowiedzieć się, jakie warunki pogodowe panują właśnie w Ustroniu Morskim oraz jaka jest frekwencja na plaży. Poniżej znajduje się obraz z kamery internetowej w Ustroniu Morskim, który pochodzi ze strony www.ustronie-morskie.pl.

Więcej artykułów…

  1. Mapa

Film z Ustronia Morskiego