Dla wytrawnych turystów w Ustroniu Morskim, zorganizowano szlaki turystyczne, rowerowe oraz piesze.

Międzynarodowy Szlak Pieszy oznakowany kolorem czerwonym przebiega przez Ustronie Morskie.
Fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce.
Z Ustronia Morskiego można powędrować w dwóch kierunkach (wschodnim i zachodnim):

do Gąsek: 8 km
Celem pierwszej wędrówki jest latarnia morska w Gąskach z 1878r. - 41 m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej.
Atrakcją dla wędkarzy jest Rzeka Czerwona, w której łowić można ryby łososiowate.

do Kołobrzegu: 11km
Druga trasa prowadzi promenadą nadmorską i plażą do Kołobrzegu. Szlak przecina teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno - widokowe samolotem i motolotnią, oraz - dla odważnych - skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo - rekreacyjnych, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

Do wyboru również mamy szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego.

Natomiast błękitny szlak pieszy o długości 31 kilometrów prowadzi do najstarszych dębów w Polsce.
Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce `Bolesław`, którego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat.
2 km dalej wzrasta jego młodszy współtowarzysz `Warcisław`datowany na 640 lat.Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10, malownicza, biegnąca wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego i łącząca się w Ustroniu Morskim z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9.
Łączy się z Błękitnym Szlakiem Pieszym prowadzącym do najstarszych dębów w Polsce, oraz z Rowerowym Szlakiem Turystycznym prowadzącym przez atrakcje turystyczne gminy Ustronie Morskie.

Do wyboru cykliści mają jeszcze oznakowany kolorem zielonym o długości 23 km szlak rowerowy przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego.


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustroniemorskie.org - noclegi na morzem na wczasy w Ustroniu Morskim - wakacje w Ustroniu Morskim

sobota, 13 kwiecień 2024r. 16:55:34, online: 13 (0/2), 10.8 ms